نحوه انتقال وب سایت وردپرس از HTTP به HTTPS

اهمیت سئو در وب سایت
اهمیت سئو در وب سایت
نوامبر 14, 2020

نحوه انتقال وب سایت وردپرس از HTTP به HTTPS

SSL چگونه کار می کند ؟

گوگل اعلام کرده است که استفاده از HTTPS را به عنوان یک سیگنال رتبه بندی آغاز کرده است. و این پیام ها را برای سایت شما و اینکه آیا از پروتکل HTTP یا HTTPS استفاده می کنید یا خیر؟ در حال حاضر، این تنها یک سیگنال بسیار سبک وزن است که کمتر از 1 درصد از نمایشهای جستجوی جهانی را تحت تاثیر قرار می دهد و وزن کمتری نسبت به سایر سیگنالها (مانند محتوای با کیفیت بالا) دارد تا صاحبان وب سایت ها بتوانند به HTTPS برسند. در این مقاله نگاهی به معنا و تفاوت بین SSL و HTTPS، نحوه نصب و فعال بودن یک گواهینامه SSL و نحوه انتقال WordPress از پروتکل ارتباطات ناامن HTTP به HTTPS خواهیم داشت


SSL vs HTTPS

SSL، Secure Sockets Layer، تکنولوژی امنیتی استاندارد برای ایجاد یک لینک رمز شده بین سرور وب و یک مرورگر است. این پیغام تضمین می کند که تمام اطلاعات منتقل شده بین سرور وب و مرورگرها به صورت خصوصی و غیرمستقیم به منظور جلوگیری از جاسوسی میباشد. HTTPS مرورگر را برای استفاده از یک لایه رمزگذاری اضافه SSL برای محافظت از ترافیک سیگنال می فرستد. به طور خلاصه، SSL استاندارد است که نحوه ارتباط از طریق HTTPS را رمزگذاری می کند.


SSL چگونه کار می کند ؟

معمولا یک گواهی SSL شامل نام دامنه شما، نام شرکت، آدرس، شهر، ایالت و کشور خواهد بود. این همچنین حاوی تاریخ انقضا گواهینامه و جزئیات مربوط به مرجع صدور گواهینامه مسئول صدور گواهی است. هنگامی که یک مرورگر به یک سایت ایمن متصل می شود، گواهینامه SSL سایت را بازیابی می کند و بررسی می کند که آن منقضی نشده است، توسط یک مرجع صدور گواهینامه اعتبار سنجی مرورگر که توسط وب سایت برای آن صادر شده است . اگر در هر یک از این چک ها مرورگر نتواند یک هشدار به کاربر نهایی نشان دهد می داند که سایت توسط SSL امن نیست.

تفاوت بین HTTP و HTTPS

معیارهای زیادی وجود دارد که از یکدیگر متمایز می شوند. به نظر من، سه مورد ذکر شده در زیر، تفاوت عمده بین HTTP و HTTPS است. URL Scheme: URL های HTTPS با https: // شروع می شوند و به طور پیش فرض از پورت 443 استفاده می شود، در حالی که آدرس های HTTP با http: // شروع می شود و به طور پیش فرض از پورت 80 استفاده می شود. امنیت: HTTP ناامن است و در معرض حملات است که می تواند مهاجمان اجازه دسترسی به اطلاعات حساس وب سایت را در اختیار داشته باشد در حالی که HTTPS طراحی شده است تا در برابر چنین حملاتی مقاومت کند و امنیت ایجاد کند. لایه های شبکه: HTTP در بالاترین لایه مدل TCP / IP عمل می کند که لایه برنامه است. پروتکل امنیت SSL به عنوان یک زیر لایه پایین تر از همان مدل TCP / IP عمل می کند، اما قبل از ارسال HTTP پیام را رمزگذاری می کند و پس از ورود آن را رمزگشایی می کند. بنابراین، HTTPS یک پروتکل جداگانه نیست، بلکه به استفاده از HTTP معمولی بیش از یک اتصال SSL رمزگذاری شده اشاره دارد.


چرا از HTTPS استفاده میکنید؟

HTTPS به ویژه در شبکه های رمزگذاری نشده (مانند Wi-Fi) بسیار مهم است، زیرا هر کسی که در یک شبکه محلی می تواند "بسته به خرج کردن" و کشف اطلاعات حساس باشد. چند بار به یک سایت در یک شبکه باز دسترسی پیدا کرده اید و تبلیغات غیر منتظره ای دریافت کرده اید؟ هنگامی که محتوای وبسایت خود را به صورت ایمن از طریق HTTPS خدمت می کنید، تضمین می کنید که هیچ کس تغییری در نحوه دریافت آنها توسط کاربران نخواهد داشت. اگر شما جدی در مورد انجام کسب و کار آنلاین هستید، به SSL نیاز دارید. این بهترین روش برای محافظت از اطلاعات کاربر و دفاع در برابر سرقت هویت است.

حرکت وردپرس از http به https

بنابراین، پس از نصب وردپرس برای وبلاگ خود، شما باید SSL را راه اندازی کنید. برای ایجاد یک HTTPS وب سایت ابتدا یک گواهی SSL برای دامنه دریافت می کنید، آن را بر روی سرور نصب کنید و وب سایت را به طور پیوسته از http به https تغییر دهید. بسیاری از سایت های وردپرس در سرورهای میزبانی مشترک با کنترل پنل cPanel ارائه میشود بنابراین میزبانی مشترک به عنوان پایه این آموزش استفاده خواهد شد. اگر وب سایت شما در یک سرور اختصاصی یا VPS باشد، این آموزش هنوز قابل اجرا است اما روند انجام آن با سرورها متفاوت است. این آموزش، اطمینان از اینکه میزبان مشترک شما SSL / TLS فعال شده است. در صورت عدم وجود، با میزبان خود تماس بگیرید و آن را درخواست کنید. آنها ممکن است آن را فعال کنند. برای بررسی اینکه آیا آن فعال شده است، وارد cPanel شوید شما باید یک مدیر SSL / TLS را در زیر ویجت امنیتی ببینید.


نحوه فعال سازی https در وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *