بهینه سازی سایت یا SEO برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است. بهینه سازی سایت یک روش هوشمندانه است که سبب افزایش رتبه وب سایت و رنک سایت در نتایج جستجو گوگل می شود. در نتیجه افزایش بازدید وب سایت را به همراه خواهد داشت. اگر وبسایت شما در نتایج جستجو صفحه اول گوگل ظاهر نمی شود ، در نتیجه بازدید ندارید. مجموعه سئو تجارت به صورت حرفه ای با استفاده از تیم متخصص در زمینه سئو و یا بهینه سازی سایت با بیش از 15 سال تجربه و فعالیت در پروژه های مختلف، با هدف رونق به کسب و کارها فعالیت میکند. رضایت مشتری در تیم سئو تجارت، اولویت اصلی ماست. شعار تیم ما این است که موفقیت کسب و کار اینترنتی اتفاقی نیست و فرصت ها کوتاهند.

ما در این مقاله به اهمیت سئو میپردازیم:

افزایش ترافیک وبسایت 

هنگامی که کاربران محصول مورد نظر خود را در گوگل سرچ میکنند، به احتمال زیاد یکی از پنج پیشنهاد برتر را که موتور جستجو به آنها نشان می دهد انتخاب می کنند. سئو به شما کمک می کند تا در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشید و دید آنلاین بیشتری به دست آورید، و باعث می شود کاربران جدید بیشتر روی سایت شما کلیک کنند و تبدیل به مشتری جدید شوند.

به بیان ساده – اگر مشتریان بالقوه نتوانند وب سایت شما را پیدا کنند، فرصت های فروش محصولات خود را از دست خواهید داد. سئو ترافیک موتور جستجوی ارگانیک شما را افزایش می دهد و به نوبه خود تعداد بازدیدکنندگان را افزایش می دهد، در نتیجه به طور مستقیم با افزایش فروش مرتبط است – زیرا هرچه افراد مرتبط بیشتری سایت شما را ببینند، احتمال فروش شما بیشتر خواهد شد.

 

افزایش اعتماد کاربران

هرچه امتیاز سئوی سایت شما بهتر باشد، در موتورهای جستجوگر مانند گوگل، در صفحات بالاتر ظاهر خواهید شد. اگر کاربران مطلبی یا محصولی که خودش آن را جستجو می‌کن،  به شما می‌رسد، در مقایسه با شخصی که شما به هر روش تبلیغاتی دیگر، از او خواهش می‌کنید از وبسایتتان بازدید کنند، به سایت شما اعتماد بیشتری خواهد داشت. بنابراین داشتن موقعیت بالاتر برای کلمات کلیدی مورد جستجوی کاربر، به نوبه خود، محصول یا خدمات شما را در ذهن کاربر قابل اعتماد می‌کند.

 

سئو سایت = سرمایه گزاری بلند مدت

هیچ شکی در مورد آن وجود ندارد که سئو کلید رشد برند شما است. همانطور که در توضیحات بالا ذکر کردیم، هرچه رتبه شما در موتور جستجو برای انواع کلمات کلیدی با حجم بالا بالاتر باشد، ترافیک وب ارگانیک  سایت شما بیشتر خواهد شد. در واقع وب سایتی که به خوبی بهینه شده باشد به احتمال زیاد مشتریان بیشتری به دست آورده و فروش بیشتری خواهد داشت. به همین سادگی!